Златко Далиќ, селекторот на репрезентацијата на Хрватска, денеска на прес – конференција го објави поширокиот список на играчи на кои ќе смета на претстојното ЕУРО 2024 кое ќе стартува на 14 јуни.

На списокот нема некои поголеми изненадувања, главните адути се тука, а во наредните денови селекторот Далиќ ќе го скрати списокот.

Инаку да потсетиме дека една од контролите за ЕУРО селекцијата на Хрватска ќе ја има против Македонија и тоа на 3 јуни во Ријека.

Ова е поширокиот список на Далиќ:

Може да jа лаjкнете ФБ страницата на ТАТКОВИНА тука


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO