Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, најави вчеравечер дека на Србија ѝ претстојат тешки денови и додаде дека во наредните денови ќе го информира народот на Србија за предизвиците што претстојат.

„Во овој момент не е лесно да се каже какви вести добивме во последните 48 часа. Тие директно ги загрозуваат виталните национални интереси и на Србија и на Српска“, напиша Вучиќ на Инстаграм профилот „buducnostsrbijeav“.

Тој рече дека претстојните предизвици се „најтешките досега“.

„Во наредните денови ќе го запознаам народот на Србија со сите предизвици кои ни претстојат. Ќе биде тешко, најтешко досега. Ќе се бориме, Србија ќе победи“, напиша Вучиќ.

Може да jа лаjкнете ФБ страницата на ТАТКОВИНА тука


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO