Во Русија два дена по стравичниот терористички напад во сала во Москва страстите повторно не мируваат.

Имено во Санкт Петербург се евакуирани посетителите и вработените во трговскиот центар „Лондон мол“.

Како што пренесува „Фонтанка“, маж повикал полиција и рекол дека наводно поставил експлозив во трговскиот центар „Лондон мол“ на улицата Колонтаи.

Мажот бил приведен, но не сакал да каже каде го поставил експлозивот. Зградата сега ја испитуваат експерти за експлозиви.

Може да jа лаjкнете ФБ страницата на ТАТКОВИНА тука


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO