На неколку часа пред почетокот на мега – спектаклот меѓу Македонија и Англија се е подготвено од страна на домаќинот и организаторот ФФМ. Фудбалската репрезентација на Англија на својот профил на социјалната мрежа Х сподели снимки и видео од арената “Тодор Проески“ на неколку часа пред натпреварот.

Се очекува најмалку 30.000 фанови да присуствуваат на трибините.

ФОТО: England Tvitter

Може да jа лаjкнете ФБ страницата на ТАТКОВИНА тука


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO