Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган беше „спасен“ од подмолен напад – на интернет кружи видео на кое телохранител тргна оса од шефот на државата и ја згази со чевел.

Инсектот бил на неколку сантиметри од главата на Ердоган.

Процесот траеше не повеќе од пет секунди, а шефот на турската држава држеше говор како ништо да не се случило.

Може да jа лаjкнете ФБ страницата на ТАТКОВИНА тука


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO