АД за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор објави видео на кое е претставено како изгледа процесот на сеење на тревата на Националната арена “Тодор Проески’’ .

На Националната арена “Тодор Проески’’ се поставува хибридна тревна површина која е во согласност со највисоките стандарди на меѓународните фудбалски институции и истата треба да биде завршена во предвидениот рок, кога на Арената ќе гостува репрезентацијата на Англија.

Видето може да го погледнете ТУКА

Може да jа лаjкнете ФБ страницата на ТАТКОВИНА тука


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO