Бугарскиот тенисер Григор Димитров се пласираше во полуфиналето на мастерсот во Париз, откако го совлада Хуберт Хуркач од Полска со 6:4, 4:6, 6:4.

На овој начин Димитров стигна до второ последователно полуфинале на Мастерс ниво по Шангај во октомври, а утре ќе игра со Стефанос Циципас (Грција) или Карен Хачанов (Русија) за пласман во финалето во француската престолнина.

Може да jа лаjкнете ФБ страницата на ТАТКОВИНА тука


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO