Лидерот на ДУИ Али Ахмети во своето последно интервју за ТВ21 во врска со новиот Кривичен законик говори за „среби на таен начин меѓу Зоран Заев, Никола Груевски и него“.

„Кога се договоривме со СДСМ се повлече ВМРО, се повлече Христијан Мицкоски од измената на Кривичниот законик и ова беше големо изненадување“ изјави Али Ахмети во своето интервју.

Може да jа лаjкнете ФБ страницата на ТАТКОВИНА тука

 


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO