Министерот за земјоделство, Љупчо Николовски денеска заедно со Амбасадорката на САД, Анџела Агелер ја посети малата семејна винарија Арабеска.

„Владините мерки вродија со плод, и тоа е признато во светски рамки. 13 место по девизен прилив, и 22 место по производство на вино.

Овие резултати покажуваат дека сме на вистинскиот пат, и ни е голем мотив да продолжиме уште повеќе да работиме во корист на сите земјоделци“, сподели Николовски.

Може да jа лаjкнете ФБ страницата на ТАТКОВИНА тука


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO