Македонскиот боксер Горјан Славески е нов светски шампион во борби без ракавици БКФЦ – велтер категорија. Тој ноќеска во Мајами го победи Американецот Џејк Линдзи со едногласна одлука (3:0) на судиите.

Славевски досега во кариерата има шест победи од исто толку борби во ова натпреварување.

Американецот го претрпе првиот пораз во својата петта борба во бокс без ракавици.

Може да jа лаjкнете ФБ страницата на ТАТКОВИНА тука


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO