Англиски медиуми јавуваат дека поранешниот претседател на Косово, Беџет Пацоли покажал интерес за купување на Манчестер Јунајтед од семејството Глејзер.

Пацоли неодамна присуствуваше на натпревар на Арсенал кој славеше победа над Лестер.

На прашање дали е заинтересиран за купување на Манчестер Јунајтед, Пацоли одговорил „Во ред, ќе го погледнам тоа“.

Глејзери официјално ја покренаа продажбата на Јунајтед по речиси 18 години сопствеништво. За продажба на клубот бараат цена од пет милијарди фунти.

Пацоли беше вториот претседател на Косово од февруари 2011 до април 2014 година.

Може да jа лаjкнете ФБ страницата на ТАТКОВИНА тука


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO