Брутално видео кое наводно го прикажува приведувањето на двајца руски војници кои одбиле да се борат против Украина се појави на повеќе руски и украински канали на Телеграм.

На видеото се гледа како двајца мажи во воена униформа се повикани да се појават пред нивниот командант, пишува „Гардијан“.

Според „Медуза“, независен руски медиум, кој го сподели видеото, инцидентот се случил во руската област Белгород.

Може да jа лаjкнете ФБ страницата на ТАТКОВИНА тука


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO