Македонскиот репрезентативец Ељиф Елмас одлично се претстави на натпреварот против Удинезе, коj Наполи го доби со 3:2.

„Дијамантот“ погоди за 3-0, на атрактивен начин. Претрча цел терен, ја прими топката, си поигра со дефанзивците на Удинезе и низ нозете на голманот ја смести топката во мрежата на ривалот.

За Елмас ова е трет гол сезонава во Калчото.

Може да jа лаjкнете ФБ страницата на ТАТКОВИНА тука


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO