Супер атрактивна, но и супер тешка група доби Македонија за квалификациите за пласман на ЕП 2024 кое треба да се игра во Германија. На днешната жрепка на македонската фудбалска репрезентација и се паднаа Италија, Англија, Украина и Малта.

Првите мечеви се закажани за март следната година.

А група:
Шпанија, Шкотска, Норвешка, Грузија и Кипар.

Б група:
Холандија, Франција, Р. Ирска, Грција и Гибралтар

Ц група:
Англија, Италија, Украина, Северна Македонија и Малта

Д група:
Хрватска, Велс, Ерменија, Турција и Летонија

Е група:
Полска , Чешка, Албанија, Fарски Острови и Молдавија

Ф група:
Белгија, Австрија, Шведска, Азербејџан , Естонија

Г група:
Унгарија, Србија, Црна Гора, Бугарија, Литванија

Х група:
Данска, Финска, Словенија, Казахстан

И група:
Швајцарија, Израел, Романија, Косово

Ј група:
Португалија, Босна и Херцеговина, Исланд

Може да jа лаjкнете ФБ страницата на ТАТКОВИНА тука


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO