Веднаш по најавата на претседателот на Русија, Владимир Путин, за делумна мобилизација, цените на билетите за летовите од Русија драстично пораснаа.

Речиси сите летови од Русија се веќе полни, а цената на преостанатите билети скокна на астрономско ниво.

Турција, Грузија и Ерменија се меѓу земјите во кои руските граѓани сè уште можат лесно да влезат, додека во ЕУ тоа им е забрането.

Може да jа лаjкнете ФБ страницата на ТАТКОВИНА тука


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO