Известувачот на Европскиот парламент за Србија, Владимир Билчик, денеска изјави дека дошол во Белград да го поддржи Прајдот, не само како политичар, туку и како личност која ги поддржува различностите и еднаквоста.

„Поздрав од Белград. Дојдов доцна синоќа тука за да го поддржам Белград прајд. Овде сум со вас не само како европски политичар, туку и како некој кој ги слави различностите и се бори за рамноправност“, напиша Билчик на Твитер.

Може да jа лаjкнете ФБ страницата на ТАТКОВИНА тука


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO