Енис Барди запиша два гола, но не успеа да биде херој на Трабзонспор, кој сепак беше поразен на гостувањето кај Анталијаспор (5-2). Македонскиот репрезентативец најпрво намали на 2-1 и се израдува на дебитантскиот погодок во новиот дрес.

Извештај од натпреварот:

Двата гола а Енис Барди:

Потоа со мудар шут по земја успеа да израмни во 73. минута и го врати својот тим во игра за бодови.

Пред да заигра во Турција, играчот за врска беше дел од Леванте од Шпанија.

Може да jа лаjкнете ФБ страницата на ТАТКОВИНА тука


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO