Белгискиот гигант Андерлехт е во завршни преговори за трансферот на македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов од Штутгарт. Раководството на клубот ги договори личните услови со Чурлинов и останува двата клуба да се договорат за отштетата.

Штутгарт бара 4 милиони евра отштета за Чурлинов и се чини дека Андерлехт ќе се согласи тоа да го плати.

Македонскиот репрезентативец минатата сезона играше во Шалке 04 како позајмен играч, но ова лето се врати во Штутгарт.

Може да jа лаjкнете ФБ страницата на ТАТКОВИНА тука


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO