Европскиот комесар за финансии, Јоханес Хан, се ожени со својата долгогодишна партнерка, поранешната австриска вицеканцеларка Сузана Риес-Пасер.

„Се венчавме во кругот на семејството и пријателите на имотот Ајдербил и се радуваме на заедничката иднина“, се вели во соопштението на парот.

На свадбата присуствуваа и поранешниот австриски канцелар Себастијан Курц и австрискиот тајкун Рене Бенко.

Може да jа лаjкнете ФБ страницата на ТАТКОВИНА тука


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO