Украинските тајни служби објавија видео на кое наводно се гледа апсење на руски шпион.

Иако не е прецизирана точната локација, Украинците тврдат дека тоа е областа Дњепропетровск.

Може да jа лаjкнете ФБ страницата на ТАТКОВИНА тука


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO