Француското претседателство е до 30-тти јуни. Тоа значи дека наредните денови, доколку тие се решат за нов предлог, согласно ставовите на двете страни, коишто беа и јавно објавени, ние сме тука да го процениме, кажа министерот за надворешни работи, Бујар Османи, во емисијата „360 Степени“ на Алсат.

-Доколку добиеме предлог ќе бидат консултирани институциите и ќе донесеме решение. Апсолутно нема да се водиме од хибридни напади, од разочарани политичари коишто сметаат дека можат да вратат кариера на бранот на јавното расположение, рече Османи.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO