Албанскиот премиер Еди Рама објави фотографија со неговиот македонски колега Димитар Ковачевски од Брисел, каде што претстојуваат на Самитот на ЕУ.

Ковачевски покрај „селфито“ напиша дека „повеќе не го чекаат Годо“.

-Сè уште го чекаме Годо? Не, ние сме навикнати на оваа шарада и повеќе од кога било посветени сме да ја поттикнеме модернизацијата на нашите земји и нашиот регион со непоколеблив европски дух, напиша Рама покрај фотографијата на Твитер.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO