ВМРО-Народна партија смета дека во францускиот предлог има многу елементи кои се во интерес на Македонија со цел надминување на ветото и продолжување на Европската интеграцијата на државата.

Во исто време ги повикуваме сите оние кои го критикуваат францскиот предлог да не го отфрлаат во атмосфера на хистерија туку конкретно да ги критикуваат деловите кои сметаат дека не се во интерес на Северна Македонија.

На тој начин ќе демонстрираат дека сепак го прочитале францускиот предлог.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO