Се чини дека уште едно „Не, извини!“ ќе биде она што ќе го слушнеме на крајот, напиша на својот Твитер профил, премиерот на Албанија, Еди Рама по разговорот со лидерите на Србија и Северна Македонија во врска со претстојниот самит на ЕУ.

„Денеска нашироко разговаравме со лидерите на Србија и на Северна Македонија за претстојниот Самит на ЕУ. Се чини дека уште едно „Не, извини!“ ќе биде она што ќе го слушнеме на крајот! Целата Унија киднапирана од Бугарија не е добар спектакл за гледање! Што да се прави таму?!“, порача Рама.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO