САД нема да можат да и го одземат правото на глас на Русија во меѓународните прашања и да ја принудат да се придржува до правилата измислени од Вашингтон, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во интервју за ТВ каналот „Русија 1“.

Запрашан што се обидуваат да постигнат САД со испраќање дополнителни пратки оружје во Украина, Лавров посочи дека Вашингтон одамна ги прогласил тие цели, пренесува ТАСС.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO