Додека Бугарија и Северна Македонија боксираат во дијалогот меѓу себе, опожарен е културниот центар „Иван Михаилов“ во Битола, што се совпадна со дводневната работна посета на бугарската министерка за надворешни работи Теодора Генчовска. Пожар ли е тоа во нашите двострани односи и кој има интерес Бугарија и Северна Македонија да не напредуваат во преговорите?

Гостин на предавањето „Добро утро, Европа“ на Euronews Bulgaria е Андреј Врабчев – од Фондација „Татковина“ и експерт за меѓународна и национална безбедност.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO