„Јас како претседателка на Влада навистина не можам да се впуштам во коментирање на црковни прашања“, одговори премиерката на Србија, Ана Брнабиќ на новинарско прашање за тоа како ги оценува настаните и разговорите помеѓу МПЦ-ОА и СПЦ.

„Можам да изразам благодарност за нивната подгптвеност да разговараат за отворените прашања бидејќи со тоа ќе помогнат за подобра регионална стабилност и за подобро разбирање меѓу народите“, кажа Брнабиќ.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO