Ексклузивен гостин на Euronews Bulgaria е поранешниот премиер на Република Северна Македонија Љубчо Георгиевски. Погледнете што изјави тој во студиото „Добро утро Европа“ по однос на споровите меѓу двете земји:


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO