Ставот на западните земји кои бараат од другите земји да се приклучат кон санкциите против Русија е дрзок и безобразен, смета рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

„Тука, се разбира, санкциите се дизајнирани да ја играат улогата на прекин на овие врски, а Западот не го крие тоа“, рече Лавров, пренесува РИА Новости.

Според Лавров, постапките на Западот во однос на санкциите против Русија се крајно арогантни.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO