Фудбалската репрезентација на Северна Македонија вчера постигна неверојатен успех совладувајќи го актуелниот европски шампион Италија, со што се доближи на чекор до учество на светското првенство во Катар.

Еве како JustCartoons го видоа вчерашниот натпревар.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO