Екипата на Барселона направи уште еден погрешен чекор во шпанското првенство.

Каталонците не успеаја да го победат Алавес на Камп Ноу и поради повреди загубија уште тројца играчи. Натпреварот заврши 1:1 и Барса веќе заостанува 8 бода зад лидерот Реал Мадрид.

По досадното прво полувреме, Мемфис Депај со прекрасен удар во 49. минута го отвори резултатот.

Луис Роха израмни три минути подоцна.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO