Фото: Роjтерс

Според податоците од Државната изборна комисија излезноста на гласачките места до 9 часот е 3,30 проценти.

Гласањето започна во седум часот и сите избирачки места се отворени, процесот на гласање е во тек и во најголем дел се одвива непречено, истакна на прес претседателот на ДИК, Александар Даштевски.

Посочи дека во одредени избирачки места кои се во помал број се појавиле одредени потешкотии со уредите.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO