Фото: Роjтерс

Австриското Министерство за здравство подготви нова регулатива за епидемиолошките мерки, со која сите земји од Западен Балкан, се ставени на „црвената листа“.

Покрај Македонија и другите земји од Западен Балкан, САД, Ерменија, Азербејџан, Брунеи, Израел, Јапонија и Тајланд исто така отпаднаа од листата на земји со низок епидемиолошки ризик.

Отсега, од овие земји е можно да се влезе во Австрија само со потврда за целосна имунизација.

 


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO