Фото: Роjтерс

Кристијано Роналдо пристигна во Велика Британија само неколку дена откако се врати во Манчестер Јунајтед на последниот ден од преодниот рок.

Португалскиот напаѓач се приклучи на клубот од Јувентус со двегодишен договор, со опцијата за дополнителна сезона.

Роналдо при пристигнувањето на приватен терминал на аеродромот во Манчестер беше пречекан од неговиот поранешен соиграч и актуелен технички директор на Јунајтед, Дарен Флечер.

36-годишниот фудбалер беше ослободен порано од репрезентацијата на Португалија, откако беше казнет затоа што го прослави победничкиот гол во голот на Република Ирска при успехот од 2-1 во квалификациите за Светското првенство.

Тоа беше втор од неговите два гола, со кои влезе во светската историја како стрелец број еден за репрезентација со 111 погодок, пред Иранецот Али Даи со 109.

 


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO