Македонскиот репрезентативец, Ѓоко Зајков својата кариера ќе ја продолжи во бугарскиот шампионат. 26-годишниот фудбалер во понеделник треба да пристигне во Софија, откако ќе ги мине лекарските прегледи ќе стави потпис на договорот со Левски.

Зајков доаѓа како слободен играч, тој претходно ја раскина соработката со Шарлоа. Македонскиот репрезентативец е најавен како големо засилување во таборот на бугарскиот тим.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO