Фото: Роjтерс

Екипата на Милвоки израмни на 2: 2 во победи во финалната серија за титулата во Националната кошаркарска асоцијација против Феникс.

Во четвртиот натпревар Милвоки победи со 109: 103, а следниот натпревар е во недела.

Голем херој за победата на тимот беше Крис Мидлтон, кој постигна 10 поени во последните 67 секунди од натпреварот.

Мидлтон го заврши мечот со 40 поени, 6 скока и 4 асистенции.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO