Во француската престолнина Париз, отвори врати пицерија во која работат само роботи. Тие ги земаат нарачките, ги прават пиците, ги сечат на парчиња и потоа ги поставуваат во кутии. Проучувањата и разработувањето на оваа технологија му одземале осум години на созадавачот на роботите, Себастијан Роверсо.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO