Летово ќе бидат распише локалните избори, согласно законските рокови информираше денеска спикерот Талат Џафери.

Џафери на крајот на јули или почетокот на август ќе ги распише локалните избори што треба да се одржат во втората половина на октомври. Тоа, како што истакна, ќе зависи од информациите кога завршуваат мандатите на градоначалниците.

 


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO