Премиерот Зоран Заев и посака среќа на фудбалската репрезентација на Македонија на скопскиот аеродром.

ʺФудбалската федерација на Македонија и претседателот Муамед Сејдини упатуваат искрена благодарност до Владата на Република С. Македонија и Премиерот, Зоран Заев за убавите зборови на поддршка за македонската репрезентација пред заминувањето за Букурештʺ, објавија од ФФМ.

Македонската фудбалска репрезентација првиот натпревар го игра на 13-ти јуни против Австрија во Букурешт. Во групната фаза следуваат уште и натпреварите со Украина и Холандија.

Според информациите, сите фудбалери се негативни на Ковид-19 и селекторот Игор Ангеловски ќе може да сета на сите за историскиот настап на нашата земја.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO