Дресот на Мајкл Џордан од времето кога играше за Универзитетот на Северна Каролина на аукција е продаден за неверојатни 1.380.000 долари.

Џордан овој дрес го носеше во сезоната 1982/1983 кога ја доби наградата на НЦАА.

Со ова продажба минат е рекордот на некој дрес на Џордан. Имено минатиот октомври дрес од сезоната 1986/1987 во Чигако Булс беше продаден за 480.000 долари.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO