ʺНекој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе поверува дека некој криминален клан, кој заработува стотици милиони долари, ќе има попаметна работа и ќе му се заканува со ликвидација на лидерот на опозицијата?“, прашува новинарот Васко Ефтов.

Според него, Мицкоски не е толку битна личност за некој да му се заканува.

ʺЕдинствено кој може да му се заканува на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е неговата сопруга и никој друг. Ниту сериозно некој го третира, ниту тој некој третира во последниот период. Приказни за мали деца се ова. Посериозни се цртаните за Том и Џери. Ниту најтврдото членство на партијата на верува во овие небулози“, истакнува новинарот.

 


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO