Бетис не му дозволи на гостинскиот Атлетико (Мадрид) да го победи, стигнувајќи до нерешено 1: 1 на последниот натпревар од неделната програма во рамките на 30-тото коло од шпанскиот шампионат.

Јаник Караско и донесе водство на гостите во 5-та минута, но Кристијан Тејо израмни во 20-тата минута, и ова се покажа конечниот резултат.

Битката за титулата останува целосно непредвидлива, со тоа што Атлетико се врати на првото место со 67 бода, но Реал Мадрид и Барселона следат до еден, односно два бида помалку.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO