Победата на фудбалската репрезентација на Македонија над Германија со 2:1 беше повод порталот ʺJust Cartoonʺ да направи цртан филм во кој на интересен начин ги претставува најинтересните моменти од натпреварот во Дуизбург.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO