Љубомир Ќучуков, поранешен заменик министер за надворешни работи на Р. Бугарија, во ʺСвободна Зона” со Георги Коритаров на ТВ Европа, ги коментираше пораките од средбата меѓу Бојко Борисов и Бујар Османи и можностите и начините за изнаоѓање на заедничко прифатливо решение со цел започнување на преговори на РС Македонија и Р. Албанија со ЕУ.

Целото интервју на Георги Коритаров со Љубомир Ќучуков може да го проследите на видеото.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO