Фото: Роjтерс

Дефанзивецот на Баерн Минхен Давид Алаба ќе стане играч на Реал Мадрид, соопшти ʺABC Deportesʺ

Фудбалерот објави дека нема да го продолжи договорот и ќе го напушти германскиот клуб на крајот од сезоната.

Според изворот, двете страни веќе постигнале целосна согласност за зделката. Австриецот ќе добие бонус за потпишување на договорот во износ од 20 милиони евра.

Давид Алаба (28) оваа сезона одигра 34 натпревари за Баерн Минхен во сите натпреварувања, постигнувајќи два гола и три асистенции.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO