Фото: Роjтерс

Резултати од натпреварите во регуларната сезона во Националната кошаркарска асоцијација (НБА):

Оклахома Сити – Мемфис 128: 122

Голден Стејт – Јута 131: 119

Филаделфија – Сан Антонио 134: 99

Орландо – Мајами 97: 102

Атланта – Кливленд 100: 82

Хјустон – Бостон 107: 134

Минесота – Портланд 114: 112

Њу Орлеанс – ЛА Клиперс 135: 115

Чикаго – Торонто 118: 95.

Рангирање:

Источна конференција:

Атлантик дивизија: Филаделфија 27 победи / 12 порази, Бруклин 26/13, Бостон 20/18

Централна дивизија: Милвоки 24/14, Индијана 17/20, Чикаго 17/20

Југоисточна дивизија: Мајами 21/18, Шарлот 19/18, Атланта 19/20.

Западна конференција:

Северозападна дивизија: Јута 28/10, Денвер 22/16, Портланд 22/16

Пацифик дивизија: Феникс 25/12, Лос Анџелес Лејкерс 25/13, Лос Анџелес Клиперс 25/15

Југозападна дивизија: Сан Антонио 19/16, Далас 20/17, Мемфис 17/18.

 

 


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO