Бизнисменот Орце Камчев утрово е приведен, дознава Фокус од доброупатени извори.

Како што пишува Фокус, Камчев е уапсен бидејќи Агенцијата за национална безбедност (АНБ) имала информации дека наводно се спрема за бегство.

По нивно барање бил приведен, а потоа го информирале Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција. Сега обвинителството ќе бара притвор, бидејќи Камчев е осомничен во истрагата “Плацевите на Водно”.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO