Бизнисменот Орце Камчев ќе биде спроведен во истражниот затвор “Шутка”, откако судија на претходна постапка му одреди притвор на барање на обвинителката Лиле Стефанова, дознава “Фокус”.
Притворот му е одреден во траење од 30 дена, а како осомничен во истрагата “Плацевите на Водно”.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO