Орце Камчев кој денес беше приведен од страна на полициските служби, а по претходна дојава за бегство, во моментов е изнесен пред судија на претходна постапка кој треба да ја донесе конечната одлука за тоа дали ќе му се определи притвор или не.

Од Обвинителството за организиран криминал соопштија дека приведувањето е по доставен извештај на Агенцијата за национална безбедбност (АНБ) дека Камчев се подготвува за бегство.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO