Фото: Роjтерс

Натпревари од редовната сезона во Националната кошаркарска асоцијација (НБА):

Вашингтон – Филаделфија 101: 127

Њу Орлеанс – Кливленд 116: 82

Мемфис – Денвер 102: 103

Сан Антонио – Орландо 104: 77

Чикаго – Мајами 90: 101

Јута – Хјустон 114: 99

ЛА Лејкерс – Индијана 105: 100

рангирање:

Источна конференција:

Атлантик дивизија: Филаделфија 26 победи / 12 порази, Бруклин 25/13, Бостон 19/18

Централна дивизија: Милвоки 23/14, Чикаго 16/20, Индијана 16/20

Југоисточна дивизија: Мајами 20/18, Шарлот 18/18, Атланта 17/20

Западна конференција:

Северозападна дивизија: Јута 27/9, Денвер 22/15, Портланд 21/15

Пацифик дивизија: Феникс 25/11, Лос Анџелес Лејкерс 25/13, Лос Анџелес Клиперс 25/14

Југозападна дивизија: Сан Антонио 19/15, Далас 19/17, Мемфис 17/17.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO